طراحی وب سایت خبری
هر روز به تعداد کاربران اینترنت در ایران افزوده میشود و برآورده کردن نیاز اطلاعاتی کاربران از مهمترین اقداماتی است که در فضای مجازی کشور باید انجام شود . کاربران در اینترنت اجباری به استفاده و مشاهده سایت ها ندارند پس باید برای راه اندازی وب سایت یا پورتال در اینترنت قوانین و استاندارد های لازم برای جذب مخاطب و جلب اطمینان کاربران را رعایت کنید.

 
آگاهی از مراحل طراحی و راه اندازی وب سایت خبری به شما کمک میکند تا بهترین نرم افزار طراحی سایت و بهترین سرویس های مربوط به بستر اجرائی نرم افزار یا بهتر بگوییم بهترین میزبانی وب یا سرور مجازی و سرور اختصاصی را بتوانید برای وب سایت خبری خود انتخاب نمایید . بطور کلی سایت های خبری به دلیل انتشار اخبار و رویداد ها بر روی اینترنت راه اندازی میشوند و امروزه سایت هایی برطرفدارتر هستند که بطور تخصصی به اخبار یا مقالات مربوط به صنف یا رشته خاصی میپردازند و با کاربران خود ارتباط مستقیم برقرار میکنند.

 

۱- اهداف شما از طراحی سایت خبری 

هدف خود را از طراحی سایت یا پورتال خبری بنویسید. اگر قرار است وب سایت شما مربوط به یک خبرگزاری (تولیدکننده خبر) باشد ،قبل از راه اندازی خبر بایستی از وزارت ارشاد یا سایت ساماندهی وزارت ارشاد مجوزهای مربوطه را برای راه اندازی پورتال خبرگزاری دریافت کنید. هدف شما از طراحی سایت خبری ،کسب درآمد است ؟ هدف شما از طراحی سایت خبری ، تبلیغات برای بنگاه اقتصادی است ؟ هدف شما از راه اندازی سایت خبری فروش اخبار ، مصاحبه ها و مقالات به سایر سایت های خبری یا روزنامه هاست ؟ آیا میخواهید برای وب سایت خبری یک بخش از پورتال تجاری یا پورتال اطلاع رسانی شما باشد ؟ پس از انتخاب هدف شما از راه اندازی سایت خبری و یا پورتال خبرگزاری به بررسی سایر مراحل خواهیم پرداخت .

 

 

۲- امکانات پورتال خبری یا سایت خبرگزاری !

امکانات سایت های خبری و پورتال خبرگزاری امکانات تخصصی انتشار اخبار است . نرم افزار طراحی سایت خبری و طراحی پورتال خبری باید دارای امکانات عمومی جهت مدیریت محتوا و ابزار و امکانات انتشار اخبار و رویداد ها باشد . بطور معمول سایت های خبری دارای امکانات پویایی مانند :

ایجاد گروه های خبری ، امکان ارسال خبر توسط خبرنگاران سایت ، امکان ایجاد مدیران سایت با قابلیت مدیریت دسترسی ها برای ارسال خبر یا مقاله و تایید اخبار و مقالات جهت انتشار بر روی وب سایت ، ایجاد یک گردش کاری برای ارسال خبر، ویرایش خبر،تصاویر خبر و تایید نهائی خبر توسط سردبیر . . همانند روزنامه ها ، Id اخبار،امکان فعالسازی نظرسنجی در مطالب دلخواه ، امکان فعالسازی نظرات متنی کاربران پایین مطالب یا اخبار ، ارسال اخبار و لینک خبر به دوستان ، گزارشات دقیق از بازدیدها،نظرسنجی ها،نظر کاربران ، امکان مشخص نمودن تاریخ و ساعت انتشار اخبار و مقالات ، مشخص نمودن زمان انقضاء خبر یا مقاله ، . . . برخی امکانات دیگر مانند نمایش پربازدیدترین خبرها،محبوبترین خبرها، دسترسی سریع به تعدادی از اخبار ، مشاهده گروه های خبری و . . امکانات تخصصی تجاری مانند نمایش بنرهای تبلیغاتی و مشخص نمودن زمان و تعداد بازدید و قیمت برای بنرهای تبلیغاتی . . غیره از جمله امکانات سایت یا پورتال خبری شما باید باشد.

 

 

۳- انتخاب نرم افزار طراحی سایت خبری یا طراحی پورتال خبری !

سایت های خبری با بازدید لحظه ای کاربران زنده هستند ! اگر بخواهید بازدیدکننده و مخاطب وفادار داشته باشید باید در هر لحظه جدیدترین رویدادها در سایت خبری شما منتشر شود . سایت ها و پورتال هایی که لحظه لحظه خبر نمایش میدهند و کاربران آنلاین در سایت خبرگزاری با تعداد زیادی دارند باید از نرم افزار طراحی سایت و بستر قدرتمندی مانند سرور اختصاصی یا سرور مجازی مناسب با تعداد بیننده سایت و تعداد اخبار منتشر شده روزانه داشته باشند.

 

نرم افزار طراحی سایت خبری باید نرم افزاری دارای خدمات پشتیبانی و بروز رسانی باشد . اگر خبرگزاری شما بودجه مناسبی داشته باشد میتوانید با استفده از یک مشاور مجرب و برنامه ریزی دقیق با استفاده از همکاری با چند برنامه نویس یک برنامه تخصصی برای خودتان تولید کنید . دقت کنید هر برنامه ای استفاده میکنید باید این قابلیت را داشته باشد که یا از طرف شرکت طراحی سایت پشتیبانی شود و یا از طرف برنامه نویسان در استخدام خبرگزاری بروز رسانی و رفع اشکال روی سایت نرم افزار شما انجام شود.

 

توجه ! بهتر است از پورتال خبری , نرم افزار طراحی سایت خبری حرفه ای و آماده نصب و راه اندازی استفاده کنید !

هزینه های برنامه نویسی اختصاصی ، پشتیبانی نرم افزار طراحی سایت ، مدیریت سرور اختصاصی ، هزینه های بالایی هست و به همین دلیل برای صرفه جوئی میتوانید یک شرکت برنامه نویسی یا یک شرکت هاستینگ و شرکت طراحی سایت را بصورت همزمان انتخاب کنید تا اینگونه خدمات را به شما ارائه کنند. انتخاب شرکت طراحی سایت و شرکت هاستینگ مهم است چراکه باید شرکتی باشد که پشتیبانی شبانه روزی واقعی آن چندین بار توسط شما آزمایش شود . برای راه اندازی سایت خبری خود به هیچ عنوان با شخص یا فرد حقیقی کار نکنید و فقط با شرکت هایی همکاری کنید که ثبت شده و بصورت تخصصی در حوزه طراحی سایت و دومین و هاستینگ فعالیت میکنند.

 

 

۴ – انتخاب بستر مناسب برای راه اندازی سایت خبری !

انتخاب هاستینگ ایران یا سرور اختصاصی ایرانی بستگی به پیش بینی ها مربوط به تعداد کاربران آنلاین همزمان و تعداد و سرعت انتشار اخبار و مقالات سایت خبری شما دارد. فرض کنید سایت شما روزانه چیزی در حدود ۵۰۰۰ الی ۷۰۰۰ نفر بازدیدکننده دارد . بطور معمول چنین سایتی با این تعداد بازدیدکننده بصورت میانگین ۵۰ کاربر آنلاین و همزمان دارد . اگر انتخاب فضای میزبانی وب و یا سرور مجازی یا اختصاصی از نظر سخت افزاری یا نرم افزاری مناسب باشد مسلما سایت خبری به دلیل دسترسی دائمی کاربران و سرعت دسترسی هر روز و هر هفته رشد خواهد کرد.

 

چنین سایتی اگر بر روی یک سرور اختصاصی با مشخصات سخت افزاری : پردازشگر : Quad Core Xeon X3440 رم : ۴GB و هارد :۱۶۰GB به همراه امکان Hardware RAID البته سایت های خبری یا خبرگزاری باید دقت کنند به جز خدمات Hardware RAID که به نوعی یک گارانتی و پشتیبان دائمی برای هارد سرور و اطلاعات و دیتابیس محسوب میشود برخی امکانات مانند فایروال سخت افزاری و سرویس های بکاپ روزانه نیز از جمله خدمات اضافی است که احتمال از دست رفتن اطلاعات به دلیل هک یا اختلالات داخل شبکه را به صفر میرساند.

 

دقت کنید ! شرکت هاستینگ معتبری را انتخاب کنید !

بهتراست شرکت هاستینگ ی را انتخاب کنید که خدمات سرور ایران یا هاستینگ ایرانی داشته باشد . سایت های خبری ، سایت خبرگزاری بهتر است در دیتاسنتر ایرانی میزبانی شود تا دیتاسنتر های خارجی ! تنها حسن دیتاسنتر های خارجی استفاده از سخت افزار و نرم افزار با تکنولوژی روز دنیاست ولی استفاده از بستر داخل کشور برای اجاره سرور اختصاصی یا وب هاستینگ ایرانی این حسن را دارد که بازدیدکنندگان داخل کشور با سرعت دسترسی بالاتر و همچنین اطمینان بیشتری به سایت خبری شما مراجعه میکنند . بر روی ” فهرست بهترین شرکت های هاستینگ کشور ” کلیک کنید .

 

 

۵ – روش های افزایش بازدیدکننده سایت و افزایش رتبه سایت خبری !

پورتال خبرگزاری و یا وب سایت خبری شما راه اندازی شده و از امروز بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی شما جهت تبدیل سایت شما به یک رسانه مجازی واقعی شروع میشود . پس از راه اندازی سایت و پورتال اگر بخواهید تنها با انتشار اخبار و ارسال ایمیل تبلیغاتی و شیوه های رایگان افزایش بازدید خدمات خود را به دیگران معرفی کنید ممکن است زمانی در حدود شش ماه الی دو سال طول بکشد تا سایت شما به یک رسانه با بازدیدکنندگان واقعی تبدیل شود.

استفاده از روشهای نوین بازاریابی اینترنتی !

اگر بخواهید به عنوان یک کارفرمای حرفه ای فعالیت خود را در فضای مجازی معرفی کنید ، بایستی با بهینه سازی سایت و ثبت سایت در موتورهای جستجوگر و همچین استفاده از جدیدترین روشهای بازاریابی اینترنتی مانند ارسال ایمیل انبوه ، تبلیغات در گوگل ، ارسال پیامک انبوه و سراسری بصورت ارسال پیامک هدفمند ، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر ، بازاریابی اینترنتی در شبکه های اجتماعی ، ساخت و انتشار ویدئو های خبری و معرفی و انتشار ویدئو در شبکه های اجتماعی و تبلیغات موثر در سایر سایت های خبری داخل کشور با بازدید بالا و . . . سایر شیوه های بازاریابی الکترونیکی استفاده کنید.

 

 

انتخاب مشاورین متخصص در بازاریابی اینترنتی !

شرکت هایی که در حوزه تبلیغات اینترنتی و بازاریابی اینترنتی فعالیت میکنند و در حوزه بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی مطرح هستند مناسبترین انتخاب برای شروع قدرتمند سایت خبری شما هستند. انتخاب شرکت های بازاریاب اینترنتی و شرکت های تبلیغات اینترنتی بسیار ساده است ،چراکه تعداد اینگونه شرکت ها از تعداد انگشتان دست هم کمتر است .

 

 

انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت و بهترین شرکت بازاریابی !

بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که به جز بازاریابی اینترنتی در خدمات طراحی سایت و طراحی پورتال نیز فعال باشد چراکه عملا ارتباط راه اندازی سایت و بازاریابی الکترونیکی یک ارتباط مستقیم است و افزایش بازدید سایت شما تنها از عهده اینگونه شرکت ها بر میاید. سایر اشخاص و شرکت ها ،تنها در این حوزه واسطه هستند و مسلما شما دوست ندارید هزینه بازاریابی اینترنتی که پرداخت میکنید از دو یا سه شرکت رد شود و به شرکت اصلی بازاریابی برسد .

 نکات مهم در مورد , طراحی وب سایت خبری

 

منبع : گرافیست سایت |نکات مهم در مورد , طراحی وب سایت خبری
برچسب ها : سایت ,خبری ,طراحی ,شرکت ,پورتال ,اینترنتی ,سایت خبری ,طراحی سایت ,بازاریابی اینترنتی ,افزار طراحی ,پورتال خبری