شاید تصویر بنر مورد استفاده در طراحی بنر حرفه ای نماینده ی همه ی محتوای سایت شما نباشد اما اولین قدم بعد انتخاب عنوان و کلیدواژه های مناسب در جلب خواننده ی بنر، همین انتخاب عکس مناسب، متناسب و جذاب است. این اصل مهمی است که البته عوامل مختلفی در آن تاثیر گذار است.                         طراحی بنر               

آیا ترکیب یا همان کومپوزیسیون عکس مناسب هدف شما هست؟ آیا روانشناسی رنگ ها در طراحی بنر سایت رعایت شده است؟

 

اگر نیست، نگران نباشید. ابزارهایی نظیر فوتوشاپ و برنامه ی paint در ویندوز برای همین روزها تهیه شده اند! آیا قالب و عکس منتخب باهم جور در می آیند؟ باید در نظر داشت که به زور نمی شود عکس را داخل فضایی که قبلا توسط مدیر سایت طراحی شده است چپاند! عکسی انتخاب کنید که متناسب با فضای موجود است. مثلا عکس با قالب چهره به درد فضایی با قالب منظره نمی خورد! این نکته مخصوصا در طراحی بنر حرفه ای مهم است.

 

   سطح جزئیات و تعادل طراحی

حتما یک چیزهایی راجع به حاشیه ی پررنگ تر از متن شنیده اید؟! عکس های شلوغ عکسهایی هستند که بیش از حد حواس خواننده را به خودشان جلب می کنند. پس در طراحی بنر آنلاین، از عکسهایی خلوت تر استفاده کنید.

 

ضمنا، در هر عکس برخی نقاط و عناصر بیشتر نظر خواننده را به خودشان جلب می کنند و به عبارتی وزن بیشتری دارند. پس در طراحی بنر حرفه ای، به این مورد هم توجه داشته باشید.

 

عناصر سنگین و سبک در عکس باید همه حضور فعال در تصویر داشته باشند، نه این که همه سنگین یا سبک باشند. درشتی و نرمی به هم در به است! اگر عکسی بیشر از حد دارای عناصر سنگین وزن باشد، توجه بیش از حدی به خود جلب می کند. خواننده به تماشاگر تبدیل می شود و دیگر با جرثقیل هم نمی شود او را بیرون کشید و دعوت به خواندن ادامه ی متن کرد!


 انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر

  طرح رنگ برای بنر

درست است که معمولا وسوسه می شویم از رنگهای شاد استفاده کنیم،

 

اما نباید فراموش کرد که تناسب با قالب و طرح وبسایت هم مهم است و باید هنگام استفاده از  عکس در نظر گرفته شود.

 

  

  کپی رایت و انتخاب تصویر بنر

باور کنید شوخی نمی کنم! می گویند باید برای استفاده از عکس اجازه گرفت. شاید بگویید در ایران ساز و کارش تعبیه نشده است، مخصوصا وقتی هدف طراحی بنر رایگان یا بنر ارزان است.

 

اما باز هم راههایی هست. وبسایت هایی که تصاویر رایگان با اجازه منتشر می کنند هم هستند. نیستند؟! یکی از روش های رعایت کپی رایت هم این است که  نام پایگاهی که عکس را از آن می گیرید حفظ کنید.

 

    و دیگر چه……..؟

رعایت اخلاق در طراحی بنر

در طراحی بنر عکس باید منطبق با موازین اخلاقی باشد. رسم شده است از سایت های خارجی عکس گرفته شود و به این توجه نشود که مخاطب ما اکثرا مسلمانان ایرانی هستند.

 

پس لزومی ندارد وقتی تصویر ما حاوی عکس انسان است، بدون تفکر و تامل از عکس های بی حجاب استفاده کنیم. اگر اندکی حوصله کنیم، عکس هایی متناسب با فرهنگ اصیل ایرانی-اسلامی هم یافت می شود، که هنگام طراحی بنر از آن استفاده کنیم. نمی شود؟ گشتیم، بود، بگردید، که هست! :)

منبع : گرافیست سایت |انتخاب تصویر مناسب در طراحی بنر
برچسب ها : طراحی ,استفاده ,تصویر ,قالب ,خواننده ,عناصر ,استفاده کنیم ,انتخاب تصویر